Doprovodný program

 

Parní vlak Ostropy 2003

Pro všechny příznivce železnice, milovníky starých časů páry, ale i pro ty, co se jen chtějí svézt vlakem taženým parní lokomotivou, bude ve dnech 25. a 26. dubna 2003 na přání organizačního výboru česko-německé výstavy poštovních známek Ostropa 2003 vypraveno několik parních vlaků mezi železničními stanicemi Jihlava-město a Jihlava. Vozbu těchto vlaků bude zajišťovat Společnost telčské místní dráhy s parní lokomotivou 310 922.

 

Na jízdu parním vlakem srdečně zvou a příjemné svezení přejí členové OV Ostropy 2003.

 

Dostavníková pošta

Tato doprovodná akce bude v provozu po všechny dny konání výstavy. Poštovní dostavník tažený párem koní bude několikrát denně projíždět historickým centrem Jihlavy a na stanovených zastávkách sbírat poštovní zásilky zde nashromážděné. Všechny zásilky, které projdou dostavníkovou poštou, budou označeny otiskem příležitostného propagačního razítka.

Sázení stromů

Ve čtvrtek (24. dubna 2003) proběhne slavnostní zasazení německého a českého národního stromu - dubu a lípy. Bude to na důkaz toho, že oba tyto národy jsou již stovky let pevně zakořeněny do země střední Evropy a že jsou schopny i přes křivdy vůči sobě vzájemně napáchané vedle sebe "růst" (žít, spolupracovat, být přáteli) na půdě sjednocující se Evropy.

 

Prohlídka jihlavského pivovaru

Ve čtvrtek (24. dubna 2003) si všichni zájemci budou moci prohlédnout jihlavský pivovar a nahlédnout tak do tajů výroby českého "tekutého zlata", které se v této budově ve Vrchlického ulici vaří již od roku 1860.

Slavnostní mše svatá

U příležitosti konání II. česko-německé výstavy poštovních známek s názvem Ostropa 2003 bude v sobotu (26. dubna 2003) v devět hodin v kostele sv. Jakuba Většího celebrována mše svatá.

Ukázka záchranných prací

V sobotu ve tři hodiny odpoledne předvedou členové Integrovaného záchranného systému kraje Vysočina ukázku záchranných prací.

Prodejní stánky a stolky

Součástí výstavy v Domě kultury budou i prodejní stánky a stolky filatelistických obchodníků a sběratelů, u nichž budou mít zájemci možnost zakoupit poštovní známky, celistvosti, pohlednice a jiné věci sběratelského zájmu do své sbírky.

Poštovní správy na výstavě Ostropa 2003

Kromě České pošty, jejíž účast je samozřejmostí (už jen proto, že bude na výstavě otevřena její příležitostná poštovní přepážka), se v Jihlavském domě kultury budete moci setkat se zástupci Německé a Slovenské pošty v pátek a v sobotu i s poštovní správou Organizace spojených národů z Vídně.

Úvodní strana